Wielu z nas planując swoje wakacje marzeń, szuka daleko poza granicami naszego kraju, kierując się przekonaniem, że im dalej, tym egzotyczniej.

Ukraina | Średniowieczna twierdza w Sudaku (Krym)
Ukraina | Średniowieczna twierdza w Sudaku (Krym) (by astique )

Tymczasem okazuje się, że nasi najbliżsi sąsiedzi mają nam całkiem sporo do zaoferowania pod względem turystycznym, i to zarówno jeśli chodzi o niezapomniane miejsca, cudowne zabytki, jak i skarby kultury tradycyjnej oraz rozrywkę na najwyższym poziomie.

Warto więc zainteresować się ofertą turystyczną chociażby Ukrainy.

Rozeznanie w tym temacie najlepiej zacząć od wpisania w wyszukiwarce internetowej podstawowych haseł typu: „Ukraina wycieczki”, „Wakacje Ukraina” czy „Ukraina przewodnik”, „Ukraina miasta”, „Ukraina festiwale” i wszystko inne (najlepiej w prostych słowach kluczowych), co interesuje nas w kontekście tego kraju.

W dzisiejszych czasach research internetowy jest podstawą planowania urlopu. W sieci znajdziemy oferty wyjazdów do danego kraju proponowane przez biura podróży, opisy najpiękniejszych miejsc i zabytków, spis imprez kulturalnych odbywających się w interesującym nas czasie i oczywiście bezcenne fora internetowe, na których wielość opinii różnych typów ludzi i podróżników pomoże nam wyrobić sobie własne zdanie na temat danego hotelu czy atrakcji.

Ukraina | W dzisiejszych czasach research internetowy jest podstawą planowania urlopu
Ukraina | W dzisiejszych czasach research internetowy jest podstawą planowania urlopu (by len-k-a )

W internecie znajdziemy wiele pomysłów na to, jak można w ciekawy i owocny sposób spędzić urlop na Ukrainie, my jednak spieszymy z pomocą w krótkiej syntezie tego obszernego tematu.

Wybierając się na urlop każdy z nas myśli przede wszystkim o wypoczynku, rozrywce oraz poznaniu lokalnej historii i kultury, a wszystko to niemożliwe jest bez uprzedniego zadbania o spokój naszego żołądka i radość podniebienia. I pod każdym z tych względów Ukraina nas na pewno nie zawiedzie.

Rozległe stepy, wspaniałe parki narodowe i egzotyczne morskie wybrzeża to niewątpliwie główne atrakcje przyrodnicze Ukrainy. Nigdzie nie wypoczniemy tak, jak w kurortach na przepięknym Krymie!

Ukraina | Refleksy zachodzącego słońca na złotych kopułach cerkwi – niezapomniane wspomnienia z Kijowa
Ukraina | Refleksy zachodzącego słońca na złotych kopułach cerkwi – niezapomniane wspomnienia z Kijowa (by veni )

Na Ukrainie doskonale rozwija się ruch festiwalowy. W każdym miesiącu roku mamy okazję wziąć udział w niezwykle barwnych i gwarnych imprezach muzycznych, ludowych, historycznych i gastronomicznych. To okazja do doskonałej zabawy, poznania lokalnego folkloru i napełnienia żołądków lokalnymi specjałami.

Miasta Ukrainy to przede wszystkim majestatyczne cerkwie, przepiękne rynki i bulwary oraz ciekawe muzea. Kijów np. zachwyci nas zabytkami z czasów Rusi Kijowskiej, lwowskie ulice pełne przepięknych kamienic, cerkwi i kościołów zdobędą serce każdego turysty, zaś nowoczesna Odessa z pewnością zaskoczy nas pozytywnie.

Ukraińska kuchnia to osobny rozdział naszych wojaży. Właściwie całe wakacje można by spędzić na degustowaniu tradycyjnych pierogów, placków i pampuchów!

Planując urlop marzeń warto więc dać szansę temu, co mamy w zasięgu ręki, a co może okazać się przygodą naszego życia.

Ukraina | Ukraina aktywnie? Czemu nie!
Ukraina | Ukraina aktywnie? Czemu nie! (by xslim )

kredyt abcukraina.pl